Doprava zdarma se Zásilkovnou nad 1 299 Kč
PPL Parcel Shop 54 Balík do ruky 74 Balíkovna 49 GLS 54 Kurýr GLS 64 Zásilkovna 44 PPL 99

MÁME MISI! MISI PRO UDRŽITELNOST KNIH.

Vrátit přírodě<br>spotřebované suroviny Vrátit přírodě
spotřebované suroviny
Snížit ekologickou<br>stopu* Snížit ekologickou
stopu*
Chovat se<br>zodpovědně Chovat se
zodpovědně

Nechceme se cítit provinile

pokaždé, když otevřeme tištěnou knihu. Přemýšlíme nad tím, jak ochránit naše lesy a chovat se zodpovědně. Zajímají vás detaily naší mise pro udržitelnou budoucnost a ambice do budoucna? Podívejte se na náš Librotasko, neboli seznam úkolů, na kterých pracujeme.

Nabízet knihy, které se tisknou na vyžádání (anglicky POD neboli print on demand). POD snižuje riziko neprodaných knih a také šetří energii. Kniha se tiskne v blízké tiskárně pro konkrétního zájemce. V naší nabídce jsou tyto knihy označeny s dostupností “na objednávku u dodavatele”. Tisk takové knihy je navíc otázka několika dní, nedochází tedy k prodlevě v dodání.


Za všechny prodané knihy v tištěné podobě každý rok vysadit zpátky do přírody stromy. Chceme tak přírodě vrátit to, co jsme jí díky našim milovaným knihám vzali.


Balit naše zásilky ekologicky, do kartonových výseků vhodných pro knihy z recyklované lepenky a bez dalších zbytečných plastů. Znovu využívat obaly a výplně od našich dodavatelů.


Preferovat dodavatele knih, který je nám nejblíže a sdružovat dodávky. Díky rozsáhlé síti dodavatelů můžeme knihy zajistit z různých míst a záleží nám na úspoře kilometrů při dopravě.


Zařadit do nabídky elektronické knihy a audioknihy. Podporujeme tento trend a souhlasíme, že není nutné vždy vlastnit pouze tištěnou knihu.


Zařídili jsme efektivní využití pro poškozené knihy. Knihy k nám občas dorazí poškozené. Někdy je to naražený hrot knihy, jindy ohnutá stránka. Taková kniha už není vhodná pro zákazníka, ale zaslouží si být užitečná! Pro tyto účely jsme zřídili knihobudku, kde knihy recyklujeme a můžou tak sloužit dále.


Nepřikládat do zásilek tištěnou verzi faktury a zavést bezpapírové online vrácení a reklamaci. Protože každý papír se počítá!


Nabídnout našim zákazníkům možnost ekologického způsobu dopravy.

Kontaktujte nás

Naší misí je zanechat co největší stopu ve světě knih, ale co nejmenší stopu ekologickou*.


* Ekologická stopa

Ekologická stopa je uměle vytvořená hypotetická jednotka, s jejíž pomocí je možné porovnávat činnost člověka z hlediska jejího dopadu na ekosystém planety a trvalou udržitelnost. Ekologická stopa určuje, kolik metrů čtverečních zemského povrchu potřebuje člověk k dané činnosti či pro svůj život.

Přihlášení

Přihlaste se ke svému účtu. Ještě nemáte Libristo účet? Vytvořte si ho nyní!

 
povinné
povinné

Nemáte účet? Získejte výhody Libristo účtu!

Díky Libristo účtu budete mít vše pod kontrolou.

Vytvořit Libristo účet